Projekty e-Twinning

Nagroda 2018 dla projektu eTwinning WORDS

eTwinnineTwinningg to międzynarodowa społeczność, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracujące za pomocą mediów elektronicznych. To również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, badają wybrany temat, wymieniają się informacjami i materiałami.

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Nasza szkoła zrealizowała ponad 40 projektów eTwinning z różnych dziedzin. Brali w nich udział ochotnicy z różnych klas. Nasze projekty były nagradzane krajowymi i międzynarodowymi Znakami Jakości.

pokolenie eTwinning

W roku szkolnym 2016/2017 badamy miasta, w których żyjemy pod kątem miejsc, gdzie czujemy się szczęśliwi i tych, których unikamy. Współpracując z rówieśnikami z Portugalii, Grecji i Ukrainy zaplanujemy nasze idealne, szczęśliwe miasto.

happy cities

Dyskutując o książkach, czytając wybrane fragmenty, omawiając postacie literackie wspólnie z portugalskimi rówieśnikami przyjrzymy się zagadnieniu bezpieczeństwa w Internecie.

voices choices

17 września 2018
Szkoła podstawowa i gimnazjum
Rusza projekt eTwinning “WordsWise”. W planie wiele ciekawych zabaw związanych z literaturą i książkami, po polsku i po angielsku. Szansa rozwijania zdolności literackich, plastycznych i kreatywności. Dużo zabawy i możliwość współpracy z rówieśnikami z Portugalii, Włoch i Francji.

Na początek zastanówcie się: jaką książką chcielibyście być? jaką postacią książkową? w jakim miejscu opisywanym w książce chcielibyście się teraz znaleźć? Pomyślcie i napiszcie o tym w jednym zdaniu, dodajcie ilustrację i pracę zanieście do biblioteki szkolnej lub prześlijcie na adres: anna.tobiacelli@zsosto.pl Kto potrafi, pisze po angielsku, ale język polski też jest dozwolony.

Serdecznie zapraszam
Anna Tobiacelli

Logo eTw Logo WordsWise WW_pytania