OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

FOTO

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, którego celem jest podkreślenie kluczowej roli języków obcych w pielęgnowaniu światowego dziedzictwa kulturowego, jak również zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.
W minionym tygodniu (24.09. – 28.09.2018) wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się
w wielkie świętowanie.
W klasach I-III szkoły podstawowej tematem przewodnim była szkoła w krajach anglojęzycznych. Uczniowie obejrzeli materiał filmowy, wzięłi też udział w grach i zabawach językowych. Jedną z atrakcji były oryginalne mundurki szkolne, które dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć i poczuć się jak ich rówieśnicy ze Stanów Zjednoczonych. Zobaczyli, jak ich koledzy porozumiewają się i funkcjonują w anglojęzycznym środowisku.
W klasach IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum Europejski Dzień Języków był zaakcentowany na lekcjach języków obcych, języka polskiego, matematyki oraz w ramach projektu eTwinning. W tygodniu tym zajęcia szkolne urozmaicały liczne działania, spośród których na szczególną uwagę zasługują: projekty (Why learn a foreign language? How can you learn a foreign language? Słownictwo w pięciu językach), nauka idiomów, Europe Trivia Quiz, „zasznurowane ćwiczenia”, przysłowia w 4 językach, „falsche Freunde”, grzechy językowe w matematyce, rozprawka – Dlaczego warto uczyć się języków obcych?, Kahoot na temat literatury krajów europejskich oraz prezentacje multimedialne
i rozmowy nie tylko o językach, ale też o charakterze motywacyjnym.
Ponad to uczniowie przygotowali liczne plakaty i inne dekoracje, które pięknie przyozdobiły naszą szkołę. Na korytarzach pojawiły się informacje z ciekawostkami o krajach europejskich i europejskie flagi.
Mamy nadzieję, że tydzień ten przypomniał wszystkim o znaczeniu nauki języków obcych we współczesnym świecie i ich kluczowej roli dla rozwoju tak młodzieży, jak i dorosłych.
Tschüss! Adieu! Adios! Goodbye and see you next year! ☺

Magdalena Milewska
Kamila Jaśkowska