Jan Nowak – Jeziorański naszym patronem

Patronem naszej szkoły jest Jan Nowak-Jeziorański, słynny Kurier z Warszawy, polityk, dziennikarz, kawaler orderu Orła Białego. Jak to się stało, że właśnie Jego wskazaliśmy jako wzór i autorytet? Wspomina wieloletnia nauczycielka naszej szkoły pani Wiktoria Thierry-Frańczak:

Nie mogłam więc nie być na pogrzebie Tego, który przez tyle lat pomagał nam przetrwać czasy komuny. Wraz z koleżanką p. Danutą Lamparską  i uczniami pojechaliśmy na Plac Zamkowy, gdzie wśród tłumu warszawiaków uczestniczyliśmy we Mszy św. odprawianej w Katedrze św. Jana, a potem towarzyszyliśmy konduktowi pogrzebowemu i oddaliśmy hołd Zmarłemu. Po powrocie do szkoły w rozmowie z p. dyr. Zygmuntem Puchalskim wspólnie uznaliśmy, że Jan Nowak – Jeziorański byłby najlepszym patronem naszej społeczności i tak się stało.

Jakiś czas później już z następną klasą byłam na wycieczce w Kampinosie. Przechodziliśmy aleją dębową upamiętniającą ludzi zasłużonych dla kraju. Młodzież zapytała mnie, czy moglibyśmy zasadzić drzewo poświęcone  naszemu patronowi. Po powrocie z wycieczki przekazałam ten pomysł dyrekcji. Został  przyjęty bardzo życzliwie i po paru miesiącach uczestniczyliśmy w pięknej uroczystości zasadzenia dębu „Kurier” w Puszczy Kampinoskiej.