Dzień Św. Patryka

W dniu 17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na całym świecie z tej okazji odbywają się specjalne uroczystości, parady oraz koncerty, bowiem jak mówią mieszkańcy „zielonej wyspy” – „każdy chciałby choć jeden dzień w roku poczuć się Irlandczykiem”.
Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone stroje lub użycie zielonych elementów. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i zbliżającej się wiosny; symbolizowany trójlistną koniczyną, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
W czasie lekcji języka angielskiego dzieci z klas 1-3 obejrzały prezentację o Irlandii,  usłyszały historię o św. Patryku. Wykonały piękne dekoracje i plakaty. Wysłuchały piosenek o Leprechaun (skrzacie, który garnuszek złotych monet ukrywa na końcu tęczy) i zatańczyły w rytm irlandzkiej muzyki.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z „zielonego dnia” w naszej szkole!