W dniu 30.01.2017 poszliśmy z klasą na wycieczkę do muzeum Ziemi. FOTO
Po wejściu do muzeum przywitała nas wielka czaszka jelenia, która wisiała podpięta linami do sufitu. Byłem zachwycony ponieważ nie miałem pojęcia, że kiedyś istniały takie duże jelenie. Następnie Pani poprosiła nas, żebyśmy usiedli na poduszkach. Kiedy usiedliśmy, powiedziała nam, że będziemy teraz oglądać kamienie. Każdy z kamieni czymś odróżniał się od innego, na przykład jeden był leciutki jak piórko, a inny był kolorowy jak kwiat. Najbardziej mi się podobała siarka. Była kremowo żółta, dość lekka, lecz niestety trochę brzydko pachniała. Oprowadzająca Pani opowiadała nam też o warstwach skorupy ziemskiej. Pozwoliła nam się trochę rozejrzeć. Niektóre kamienie stały na lampkach dzięki czemu ładniej wyglądały. Następnie Pani zaprowadziła nas do kolejnego pomieszczenia, gdzie opowiadała nam o erach oraz prehistorycznych zwierzętach. Najbardziej zachwyciłem się rekinem o nazwie Megalodon, który może osiągnąć nawet ponad 30 metrów długości. Pani pokazała nam jego zęby które zostały odnalezione. Zęby były naprawdę duże. Dostaliśmy też szczękę rekina. Była naprawdę ogromna. Pani dała nam też skamieliny. Były na nich odciśnięte muszlę, rośliny i łapy zwierząt. Zobaczyliśmy też wielką muszlę.
Na wycieczce było super. Dowiedziałem się na niej bardzo dużo rzeczy.
Janek W. z klasy 4A
31 stycznia 2018 roku byliśmy na wycieczce w Muzeum Ziemi. Kiedy przyszliśmy na miejsce, usiedliśmy w pierwszej sali, a pani dawała nam różne kamienie, np. obsydian, magmę, siarkę i węgiel. Był tam też kwarc o różnych barwach, np: różowy, fioletowy i biały – czyli normalny kolor tego kamienia. Jeden z kamieni w 50% składał się z powietrza i unosił się na wodzie. Można go było skrobać. Później przeszliśmy do drugiej sali, w której zobaczyliśmy szczękę rekina. Szczęka rekina ma kilka rzędów zębów. Był tam ząb rekina o nazwie Megalodon. Był on wielkości prawie takiej, jak dłoń. Pani dawała też muszle, które były bardzo ładne. Dowiedziałem się też, że przed uderzeniem meteorytu żyła ryba o długości 30 metrów. Na tej wycieczce było bardzo fajnie.
Iwo F. z klasy 4A
W środę 1 lutego 2018 roku poszliśmy na wycieczkę do Centrum przyrodniczego. Gdy weszliśmy do Centrum, od razu zobaczyliśmy rogi jelenia olbrzymiego. Następnie Pani pokazała nam dużo różnych skał, w tym magmę, czyli stwardniałą lawę. Potem przeszliśmy do drugiej sali, gdzie zobaczyliśmy skamieliny. Najciekawszym eksponatem w sali był jednak ząb rekina i jego szczęka, która miała 10 cm wysokości i 20 zębów! Wycieczka była bardzo udana i wszystkim się podobała.
Antek O. z klasy 4A
W środę 31.01.2018 roku byliśmy z klasą w Muzeum Ziemi na zajęciach pt. Skały i skamieliny. Zbiórka odbyła się o godzinie 8.30. Kiedy Pani od przyrody policzyła nas poszliśmy do metra i przejechaliśmy nim jedną stację. Potem jechaliśmy autobusem. Kiedy weszliśmy do muzeum przeszliśmy do sali, każdy z nas wziął poduszkę i wygodnie usiadł. Kiedy zasiedliśmy pani przewodniczka po krótkim wstępie pokazała nam kryształy górskie i ich kolory; fioletowy, różowy, węglowy i biały. Oprócz tego pokazywała nam je i opowiadała o różnych minerałach. Każdy z nas miał możliwość wziąć minerał do ręki, aby dokładnie się mu przyjrzeć. Przed przejściem do drugiej sali obchodziliśmy pomieszczenie oglądając niesamowite minerały. Niektóre z nich były błyszczące, matowe i miały różne kształty. W drugim pomieszczeniu pani opowiadała o epokach Ziemi i oglądaliśmy różne skamieliny z poszczególnych okresów. Oglądaliśmy szczękę i zęby rekina zwanego po łacińsku megalodon i wiele innych ciekawych okazów. Wycieczka bardzo mi się podobała, była ciekawa i pouczająca.
Amelka P. z klasy 4A